DOĞALGAZ HATLARA SALINDI

31 Aralık 2023
DOĞALGAZ HATLARA SALINDI

Aybastı ilçesinde yıllardır vatandaşın en büyük beklentisi doğalgaz hizmeti oldu. İl Özel İdare döneminde başlayan Doğalgaz hikayesi bir türlü mutlu sona ulaşamadı. Umutsuzluklar ile dolu bu hikaye 2019 yılında Beytullah Geçtan ile yeniden yazılmaya başlandı. Yazılan yazılara cevap olarak “ YAPILAMAZ “ cevabının gelmesi Aybastı Belediye Başkanına geri adım attırmayacak, ilçeye kazandırmak için uğraştığı bu yatırımda daha fazla gayret sarfetmesini sağlayacaktı. Bu umutlu yolculuk ilçeye doğalgaz gelmesi için yasa değişikliklerine kadar uzanacak ve Aybastı sonunda mutlu sona ulaşacaktı. Yoğun çalışmaların ardından bir hayal gerçek olacak, akıllarda AK Parti’nin “ HAYALDİ GERÇEK OLDU “ sloganı yeniden yer alacaktı. Ve öyle oldu; Aybastı Beytullah Geçtan ile olmaz denilen, yapılamaz denilen bir hayaline daha kavuştu. 

 

Aybastı merkezde başlayan birinci etap çalışmalarında Fatsa Caddesi ve Reşadiye Caddesi’nin üstünde yer alan cadde ve sokaklarda yapılan doğalgaz hatlarına 31 Aralık 2023 tarihinde yapılan program ile doğalgaz salımı yapıldı. Deneme amaçlı salınan doğalgaz hatlara AKSA yetkilileri tarafından getirilen tüpler aracılığı ile salındı. Hatlara ulaşan doğalgazın ölçümleri binaların girişine konulan kutulardan yapılarak sorunsuz bir şekilde ulaştığı tespit edildi. 

 

İlçede 31 Aralık Pazar günü yapılan programa Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, AK Parti İlçe Başkanı Kamil Yediyıldız, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Beytullah Geçtan duygu ve düşüncelerini paylaştı. Beytullah Geçtan konuşmasında;

 

“ “Aybastı’da doğalgazla ilgili çalışmalarımız 2019 yılında başladı. Daha önce de arkadaşlar gayret etmişler, çalışmışlar. Meclis kararımızı da alarak, BOTAŞ, Doğalgaz Genel Müdürlüğü ve AKSA üçgeninde defaten iş ve işlemlerimiz neticesi içinde bugün bu mutlu günü sizlerle beraber yaşıyoruz. 2020 yılında Aybastı’da doğalgaz olamaz yazısını aldığımızda pes etmedik. 2021-2022 yılında çok çalışarak 20.000 merkez nüfus isteyen ilçelerin 10 bine düşürülmesini, mevzuat değişikliğiyle birlikte üstesinden geldik ve  2023 programına 4 tane ilçemiz bizimle beraber müracaat etti. Aybastı tarihi bir günü yaşıyor. Şu anda hat döşenmeye kısım kısım devam ediyor. Planlamada 5 mahallerimiz yer alıyor. İlçemizde toplamda 42 kilometre doğalgaz döşemesi yapılacak. Taşımayla gelecek bu doğalgazımızın bugün ilk denemesi yapıldı. Şubat ayının sonunda da hanelerimizde yakmayla ilgili çalışmalar başlayacak inşallah. 

Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, ilgili Bakanlıklarımıza, 27. Ve 28. Dönem Milletvekillerimize, Enerji bakanlığı döneminde bir çok hizmetlerde bulunan, bugün de bu hizmetlere devam eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, AK Parti İl ve İlçe Başkanlarımıza ve Teşkilat Üyelerimize, AKSA Yerkililerimize ve her zaman güç aldığımız kıymetli hemşehrilerime teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. İlçemize hayırlı olsun. ” diyerek duygularını dile getirdi. 

 

AK Parti İlçe Başkanı Kamil Yediyıldız yapmış olduğu konuşmada;

 

“Tarihi bir pazar gününde Aybastı’nın hasreti olan doğalgaza kavuşma anını hep birlikte Aybastılı hemşerilerimizle yaşıyoruz. Bu hizmetin bize gelmesine Cumhurbaşkanımızdan ilçe yönetim kurulu üyesi, belediye başkanı belediye encümeni, kimlerin dahili varsa, muhtarlarımız, vatandaşlarımız bize oy veren AK Parti'yi destekleyen, AK Parti'ye gönlüyle destek veren arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, Aybastılı hemşerilerimizden Allah razı olsun, hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Hizmetin hasretiyle yıllardır yandık, inşallah bundan sonra doğalgazı yakarak Aybastı’da mutlu bir gelecek bundan sonraki hizmetler için de emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.