Aybastı’da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

1 Ağustos 2023
Aybastı’da Doğalgaz Çalışmaları Başladı

Aybastı’da bugün Aybastı Belediyesi ve AKSA tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yüklenici firma doğalgaz çalışmalarına başladı.

Aybastı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘’ Doğalgaz Hattı Saha Çalışmaları Başlangıç Töreni ‘’ Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in katılımları ile gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler;

‘’ Girişim ve çalışmalarımız ile yatırım planına aldırdığımız ilçelerimizi doğalgaz ile buluşturmaya devam ediyoruz.

Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe, Gülyalı, Korgan ve Kumru’nun ardından doğalgaz müjdesinin yeni adresi Aybastı ilçemiz oldu. Düzenlediğimiz tören ile bugün ilk kazma vuruldu. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun. ‘’ dedi.

Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan konuşmalarında;

‘’ Allah’a şükürler olsun bugün ilçemizde bir müjdeyi daha birlikte kutluyor, önemli bir hizmete birlikte şahitlik ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız, kıymetli bakanımız Enerji Bakanlığı döneminde planlamaları tamamlamış, şuandaki kadroda da hepsi ile bağlantıları var. BOTAŞ’a gittiğimde sizi aramıştım, 5 ilçe listede yer alıyor biz 6. İlçe olmak için desteklerinizi bekliyoruz demiştik. Allah razı olsun destek verdiniz ve bugün bu hizmete birlikte imza atıyoruz. Enerji Bakanımızın son ziyaretlerinde Aybastı ile ilgili doğalgaz sorununu çözerek Cumhurbaşkanı’mızdan yapılacak müjdesini aldık. Doğalgaz Aybastı’mıza elektriğin gelmesi kadar önemli bir yatırımdır. Kışın verdiğimiz göçü doğalgaz ile beraber engellemiş olacağız. Yatımımızda emekleri bulunan herkese teşekkür ediyor, doğalgazın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ dedi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile açılış kurdelesi kesilerek Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından ilk kazma vuruldu.