Aybastı Ramazan'da Adıyaman'da Olacak

20 Mart 2023
Aybastı Ramazan'da Adıyaman'da Olacak

Aybastı Belediyesi Ramazan ayı boyunca Adıyaman’da yapacağı çeşitli hizmet ve etkinlikler ile depremzedelerimizin yanında olacak.

 

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman'da ramazanda 60'tan fazla noktada iftar sofrası kurulacak. Türk Kızılay tarafından Adıyaman Üniversitesi ve kentin farklı noktalarında oluşturulan mutfaklarda depremzedeler ve sahada çalışanlar için hazırlanan iftar ve sahur yemekleri kentin farklı noktalarına dağıtılacak. Adıyaman'da İftar Sahur yemeğinin temini ve dağıtımı, diğer kurum ve kuruluşlarımız ile Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek diğer sosyal faaliyetlere destek amaçlı Aybastı'dan gidecek olan ekip bugün yola çıktı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Aybastı Belediye Başkanımız Sayın Beytullah Geçtan; 

'' Depremin yaşadnığı ilk günden itibaren Aybastı olarak ve Ordu olarak tüm depremzedelerimizin yanında yer aldık. Adıyaman'da ekibimiz ile birlikte ilk görevimizde Milli Eğitim Müdürlüğü, Adliye Binası, Okullar, Koyteynır Kent haline gelmiş iş şantijyeleri, Müftülük Programları, Ceza Evi ve bir çok alanda Aybastı olarak elektrik sıkıntısından su sorununa kadar bir çok problemi çözüme kavuşturduk. Sadece Adıyaman'da değil Kahramanmaraş, Hatay, Elbistan, Gölbaşı, Kırıkhan, Göksu, Kahta, Besni, Malatya yani hemen hemen depremden etkilenen tüm ilçelerimizde faaliyet gerçekleştirdik. Rabbim bizleri bir daha millet olarak felaketleri ile sınamasın, bu zor imtihanları yaşatmasın. Dualarımız sürekli olarak bu yönde olmalı. Çünkü orada yaşanan felaket hepimizin yüreğini yaktı. 

Bugün yine derprem bölgemiz için Adıyaman merkeze Ramazan ayı boyunca orada depremzedelerimize yardım elini uzatacak, sıcak aşlarını onlara ulaştıracak olan ekibimizi yola çıkarıyoruz. Rabbim hepimizin niyetlerini kabul eylesin. Ekibimize kolaylıklar diliyor, tüm depremzedelerimize bir kere daha tüm ilçem adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. '' dedi. 

 

Genel ile ilgili diğer haberler