ORDU VALİMİZ AYBASTI’DA

Aybastı Belediyesi

  • Aybastı Belediyesi
  •  
  • Telefon
    714 11 75
Genel Haberler
ORDU VALİMİZ AYBASTI’DA
     Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz İlçemizi ziyaret etti.Ziyaret programında bulunan Belediye Başkanlığı ziyaretinde Sayın Valimize ilçemize yapılan yatırımları anlattık.Kaymakamlık,Belediye ve Adliye ziyaretinin ardından Fen Lisesi Konferans Salonunda İl Müdürleri,İlçe Daire Amirleri ve Vatandaşların katılımı ile İlçemizin ihtiyac ve talepleri istişare edildi.Belediye Başkanımız İzzet GÜNDOĞAR Sayın Valimizin ilçemize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyor saygılar sunuyorum dedi.
 
Ordu Valiliğimiz yaptığı açıklamada;
 
”Sizlerle bir arada olmaktan, çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Morali yüksek, çalışma azmi olan bir ilçe gördüm. Bundan da ziyadesiyle memnun oldum” diyerek konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, “İhtiyaçlarımızı, sorunlarımızı beraber çözerek, daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bütün il müdürlerimiz buradalar. Onlar gerekli notlarını alarak, çözülmesi gerekenleri en hızlı bir şekilde çözecekler. Plan, proje gerektirenleri çalışacaklar. Böylelikle saflarımızı sıklaştıracağız. Devletin sizler için, hizmet için, burada olduğunu en güzel şekilde göstermek istiyoruz” dedi.
 
“Devletin Kutsandığı Bir Sistemden, Vatandaşın Kutsandığı Bir Sisteme Geçiyoruz”
 
Devletin fonksiyonunun, görevlerinin ve işlevinin değiştiğini ifade eden Vali Yavuz, “Dolayısıyla kamunun bu yeni değişim ve dönüşüme ayak uydurması gerekiyor. Bu çok kolay değil. Çünkü, sürekli devletin, devlet memurlarının kutsandığı sistemden, yavaş yavaş vatandaşın önemsendiği, kutsandığı bir sisteme doğru geçiyoruz. Bizler, yani kamu çalışanları milletin hizmetkârıyız. Bizim patronumuz da millettir. Önce bu anlayışı net bir şekilde ortaya koymamız lazım. Bu değişimi hepimizin içselleştirmesi gerekir. Bu değişim ve dönüşümü henüz içselleştiremedik. Hepimizin patronu, Aziz Türk Milletidir. Sizlerden birinci beklentim; bu zihinsel değişim ve dönüşümü gerçekleştirmenizdir. İkincisi; vatandaşla olan ilişkilerimizde ve diyaloglarımızda empati yapmanızdır. Vatandaşla olan diyaloğumuza dikkat etmemiz gerekiyor. Vatandaşın talebi her ne olursa olsun, sorunu kişiselleştirmeden izah etmeye özen gösterin” şeklinde konuştu.
 
“Vatandaşlarımızın Devlete Olan Saygısını, Suistimal Etmeyin”
 
Vali Yavuz, ”Türk Milletinin en önemli özelliklerinden bir tanesi; her vesileyle ‘Allah devletimize, milletimize zeval vermesin’ diye dua ve niyazda bulunmasıdır.  Türklerin en önemli özelliği, devletini kutsamasıdır. Bizler, bu kutsamayı suiistimal etmemeliyiz. 85-90 yaşındaki dedemiz, ninemiz bana saygı gösteriyor. Ben onun torunu yaşındayım. Benim şahsıma mı saygı gösteriyor sizce, temsil ettiğim devlete mi? Bize gösterilen saygı ve hürmeti suiistimal edersek, doğru bir şey yapmış olur muyuz? Tabi ki doğru yapmış olmayız. Aziz Türk Milletinin, devletin ne kadar kıymetli bir varlık olduğu konusundaki şuuru ve bilinci, bizi 3 bin yıldır devlet sahibi yapıyor. Bu anlayıştır bizi başarılı kılan. Devletin kutsanması kıymetlidir, önemlidir. Ama devleti yönetenlerin, kamu adına güç kullananların, yetki kullananların, vatandaşın bu kutsamasına layık bir davranış biçimi içinde olması gerekir. Bizim hizmetlimizden, en tepedeki bu şehrin Valisine kadar herkesin bu şuurda olması gerekir. Bununla ilgili hala eksikliklerimiz, noksanlıklarımız devam ediyor ve bunu düzeltmeliyiz” diye konuştu.
 
“Çok Çalışmamız, Çok Güçlü Olmamız Lazım”
 
Vali Yavuz, ”Biz, hiçbir toplumu sömürmeyen bir milletiz. Hiçbir toplumun parasında, malında, toprağında gözü olamayan bir milletiz. Biz, veren bir milletiz. Balkanlara gidin, her bir yerde bizim eserimizi görürsünüz. Hatta Anadolu’dan daha çok Ortadoğu’da ve Balkanlarda eserlerimiz vardır. Biz, veren eliz. O yüzden Türk, özlenendir, beklenendir. Bu millet, büyük bir millettir. Büyüklüğümüzün farkına varacağız ve kendimize ‘biz kimiz’ sorusunu soracağız. Biz onun, bunun kapısında bekleyecek, ona, buna yaranacak bir millet değiliz. O yüzden bizim çok çalışmamız, çok güçlü olmamız lazım. Biz dünyadaki adaletsiz düzeni yıkmak için, hakkı, hukuku haykırmak için, yeniden mazlumların sesi olmak için, güçlü olmak zorundayız. Güçlü olmanın yolu da önce vatandaşlarımızı memnun etmekten, mutlu etmekten geçer. Zihinsel kodlarımızı değiştirmekten geçer. Hatalarımız varsa, bunları düzeltmekten geçer. Bunları yapamadığınız sürece, başarılı olma şansımız yok. Sizlerle beraber bu şehirdeki anlayışı daha üst seviyeye getirmek, hizmet ve yatırımları en iyi şekilde koordine etmek, vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek, arzusu ve niyetindeyiz. Bunları başarabileceğimize gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.
 
 “Hep Beraber Bu Ülkeyi Yücelteceğiz”
 
“Bizim vatanını, milletini seven, bu konuda fedakârlıkta bulunan insanlara ihtiyacımız var” diyen Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “O yüzden de bu ideolojinin dehlizlerinde girip kendinizi kaybetmeyin. Aziz milletimizin bin yıllık serüveni belli. Bu serüvene bakarsanız, zaten kendi yerinizi alırsınız. Yerimiz neresi belli. Dün de belli, bugün de belli. O yüzden gereksiz, lüzumsuz tartışmaların içine girmeye gerek yok. Allah’ın izniyle hep beraber biz bu ülkeyi yücelteceğiz. O, konuda hiçbir endişe duymuyorum. Bu asır, bizim asrımız. Çalışırsak, birbirimizi seversek, kardeşlik hukukuna riayet edersek, her türlü ayrımcılıktan uzak durursak, güçleniriz. Mezhepçilikten, kafatasçılıktan, bu toplumu bölen, parçalayan her ne varsa hepsini elimizin tersiyle itmemiz gerekir. Çözüm, 81 milyon vatan evladını aynı gözle görmek, aynı şefkatle kucaklamaktır.”